Biografie

Skupinu založil v roce 2007 v Katovicích u Strakonic bubeník Robert Flek. S juniorem Rosťou Flekem (klávesy) položili základ budoucí kapele, pro kterou hledali další spoluhráče. První přišel v červnu 2007 strakonický basák Karel Bohuslav, který s Robertem již v minulost i hrál. K této sestavě byl přizván Zbyněk Roub na post zpěváka, který později začal hrát na druhou kytaru. Dominantní kytary se chopil Pavel Toman (oba též ze Strakonic). V této sestavě začala kapela naplno zkoušet v srpnu 2007. Na začátku hraní měla kapela představu, že by chtěla dělat originální muziku, kterou v okolí nikdo nehraje, ale zároveň také muziku s ambicemi zaujmout posluchače, tedy muziku, kterou by si mohli zazpívat i třeba lidi na koncertě spolu s kapelou. Takže by to měla být razantnější rocková muzika s melodií, která by ale měla mít blíž k metalu než ke střednímu proudu. Hudební kořeny jednotlivých členů jsou dost podobné, všechny to táhne nejvíc do tvrdšího rocku a metalu, přestože nepohrdají ani jinými styly. Kapela se od počátku tedy orientuje na muziku, která se vyznačuje melodickými vokály, výraznými tvrdými kytarovými riffy, efektivním využíváním klávesové sekce a zejména precizní a možnostmi takřka neomezenou rytmikou bicí soupravy. Na playlistu kapely jsou tracky z vlastní dílny s českými texty.

V lednu 2008 došlo ke změně obsazení na postu baskytaristy: odešel Karel Bohuslav a v únoru místo něj nastoupil Michal Veselka z Katovic. K další, snad již poslední změně, v sestavě kapely došlo v dubnu . Po vzájemné dohodě odchází Zbyněk Roub a na post zpěváka nastupuje Zdeněk Kotrba z Drahonic. V tomto měsíci též nabídl kapele spolupráci Jirka Toman, který se brilantně chopil postu managera. Díky jeho skvělé práci začíná kapela od června vystupovat na různých veřejných akcích a postupně se dostává ke koncertování po boku profesionálních kapel.

Rok 2009 lze nazvat velkým odrazovým můstkem. Odehráli jsme celkem 38 koncertů v rámci celé ČR . Většina z nich proběhla na jednom pódiu s takovými velikány , jako jsou např.skupiny Harlej , Alkehol, Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal a další. Postupně se tak dostáváme do podvědomí rockerů a získáváme si své fanoušky.
V srpnu vydáváme naše první album s názvem:,,Belzebub“, jehož kmotrem se neodvratně stal kapelník skupiny Harlej Tonda Rauer. A aby spatřilo co nejdříve světlo světa, pokřtili jsme ho při nejbližší příležitosti, a to na společném koncertu s Harlejem na parketu ve Zdíkově. Abychom nezklamali své domácí fanoušky, zopakovali jsme tento křest v listopadu v doslova našlapané strakonické sokolovně na společném vystoupení s Harlejem a Škvorem ,a navíc za účasti našich sponzorů.Tento, pro nás velmi úspěšný rok, jsme zakončili, jak jinak, než pořádným bigbítem a to na akci Rockové Vánoce ve strakonické sokolovně 26.prosince společně s kapelami DNA, Aleš Brichta, Kreyson, Kiss revival a Hand Grenade a hned na to druhý den 27.prosince na akci Rockové Vánoce ve Dvorcích u Nepomuka s kapelou Turbo, Doga, Aleš Brichta a Snail.

Rok 2010

V tomto roce zažíváme, díky skvělé práci našeho managera, mnoho šťavnatých koncertů a setkání se zajímavými lidmi z oblasti hudební branže. Zaznamenáváme další posun v mediální a informační sféře, a to hlavně založením stránek kapely na facebooku, čehož se bravurně chopil náš klávesák Rosťa.

Již po měsíci fungování na těchto stránkách se nám sem přidala stovka fanoušků, což považujeme za velký úspěch, podporu a přízeň.

Během zimních měsíců tvrdě makáme na novém playlistu, intru a písních, které se stanou součástí našeho nového alba.

Koncertní šňůru jsme odpíchli již začátkem února v Opařanech s kapelou Hand Grenade a D.N.A. Dále nemůžeme opomenout koncerty s kapelou Alkehol, Keys, Doga, Traktor, Rebelfest a koncerty u Karlových Varů s kapelou Blackmailers, Majáles v Nepomuku, Motosrazy, Hudební prázdniny v Lčovicích, III. rockový festival v Drahonicích a závěr léta s Alešem Brichtou, Alkeholem a Škworem v Blatné. Pomalu se tak dostáváme k doslova našlapanému podzimu. Tam rozhodně nemůže chybět zmínka o koncertu v Nepomuku, kde jsme vystoupili na jednom pódiu s takovými velikány, jako je např. Arakain nebo Tublatanka, dále pak Charitativní koncert ve Strakonicích, Den v Budvaru v Českých Budějovicích a zlatý hřeb podzimu, kterým se stal koncert ve Zdíkově s bigbítovou legendou, kapelou OLYMPIC.

Začátkem října jsme se uzavřeli na pár týdnů do studia a začínáme tvrdě makat na druhé desce. Výsledkem náročné práce je vydání nového CD s názvem ,,DOBA  JE  ZLÁ“  a s tím

spojené přípravy na novou scénu, rozhovor a prezentace v Rockrádiu v pořadu Rockpalác a další aktivity s tím spojené. Pak nás čekají ještě koncerty ve Strakonicích s Alešem Brichtou a kapelou Black Bull, v Praze v klubu Kain s Merlinem, na Chmelnici s D.N.A.

Letošní rok uzavíráme ve Strakonicích na již tradiční akci Rockové Vánoce s kapelou Harlej, Debustrol, Blakmailers, Chai a Morfium, kde jsme za účasti sponzorů a kmotra naší nové desky, kterým se stal opět kapelník skupiny Harlej Tonda Rauer, slavnostně pokřtili nové cd ,,Doba je zlá“.

 

Rok 2011

Letošní rok jsme zahájili začátkem února rozhovorem na Rockrádiu v pořadu Rockpalác a hned poté koncertem za velmi příjemné atmosféry v klubu Calypso ve Vimperku společně s kapelou Morfium. A to jsme ještě netušili, že nás čekají v březnu a dubnu koncerty s kapelou Alkehol. Byl to velký přínos pro další rozvoj kapely a každá takováto akce na společném pódiu s profesionáli, které si nesmírně vážíme, je zkušenost k nezaplacení. Duben jsme uzavřeli koncertem ve Dvorci u Nepomuka s kapelou Škwor.

Díky společnému projektu agentury Magmakoncert v čele s Radkem Sladkým a agentury Český bigbít v čele s naším managerem Jirkou Tomanem dostáváme obrovskou možnost účastnit se 1. ročníku festivalu MAGMAFEST, který se konal v květnu na zimním stadionu ve Strakonicích, v červenci v Písku a v srpnu v Jihlavě. A tam jsme si to opravdu maximálně užili po boku rockových špiček naší republiky, jako jsou  Harlej, Alkehol, Škwor a další. Mezi tím koncertujeme na Pivních slavnostech ve Sv.Máří, Hudebních prázdninách v Lčovicích, Pivovarských slavnostech v Protivíně za účasti moderátora Rock rádia Luboše Voráčka , v Mochtíně opět s Alkeholem a na nezapomenutelné akci Czech Rock Block v Plasech u Plzně, kde byla hlavní kapelou večera skupina Kabát.

Podzim otvíráme ve Strakonicích s Dogou a Alešem Brichtou a následuje spousta zajímavých koncertů, jako například  Rebelfest III v Toužimy, kde se setkáváme Milošem Dodo Doležalem, Strakonice s Argemou nebo rockklub Kain v Praze s kapelou  BlackBull.

Závěr roku patří, jako již tradičně, vystoupení na akci Rockové Vánoce ve Strakonicích společně s kapelou Merlin, BlackBull, Mash, Morfium a Brenda 5.

 

Rok 2012

Začátkem letošního roku nás, dalo by se říci, políbila ,,tvůrčí múza“ a tak setrváváme prvních pár měsíců ve zkušebně a dáváme dohromady nové písně, které se stanou součástí, v pořadí již třetího CD, jehož nahrávání proběhne v červenci ve studiu Frappemusic Production. Mezi tím jsme byli pozváni do rádia Orlík, které s námi natočilo rozhovor o naší dosavadní práci a přípravách na novou desku.

Koncerty rozjíždíme začátkem května na rockovém večeru, který je součástí Mirovického jarmarku společně s Michalem Šindelářem a dalšími účinkujícími. Dále nás čeká Majáles v Nepomuku, koncert v Kardašově Řečici s Dogou a 2. ročník festivalu MAGMAFEST ve Strakonicích a v červnu v Jihlavě, opět za účasti skvělých kapel a s výbornou atmosférou. Mezi tím jsme si zahráli na parketu ve Zdíkově s kapelou Turbo a v Němčicích u Netolic s Harlejem a Alkeholem. Tady patří velký dík našemu zpěvákovi Zdeňkovi, který i přes to, že dva dny před vystoupením podstoupil operační zákrok v nemocnici, nenechal kapelu ve štychu a přijel odzpívat svůj part. Klobouk dolů.

Začátkem července vystupujeme jako předkapela skupiny Harlej na stadionu v Blatné.

S dobrou náladou a nadšením z úspěchu na koncertu, míříme do studia, kde začínáme houževnatě pracovat na nové desce tak, aby mohla na podzim spatřit světlo světa.

V srpnu odpočíváme na dovolených a hned po té nás čeká jedna radostná a jedna bohužel smutná událost. Tou radostnou je svatba našeho basáka Michala a tou druhou jsou velké zdravotní problémy našeho manažera Jirky.

Září a říjen patří hlavně super koncertům se skupinou Alkehol a to v H.Lukavici,  Praze a Čenkově u Příbrami. Dále pak jsme vystoupili v Bělčicích s kapelou Nemobius. Mezi tím vrcholí přípravy na nové cd, dokončuje se grafický návrh obalu a vznikají promo fotky pod taktovkou našeho klávesáka Rosti a koncem listopadu vychází naše třetí CD, které nese název ,,NEJSEM  DOKONALEJ“.

Letošní rok uzavíráme opět velkolepou bigbítovou událostí, kterou jsou IV. Rockové Vánoce v sokolovně ve Strakonicích, umocněné navíc křtem našeho nového CD.

To má tentokrát kmotry dva, a to kapelníka skupiny Harlej Tondu Rauera a kapelníka skupiny Alkehol Otu Hereše. Oběma patří velký dík.

 

Rok 2013

Letošní rok je pro nás, oproti letům minulým, trochu výjimečný. Spouštíme nové webové stránky, chystáme se na koncertní šňůru s názvem ,,Tour Nejsem Dokonalej“ k nově vydanému cd a také nás čeká, mimo jiné, oslava  5.výročí  společné práce v kapele.

Začátkem března rozjíždíme ,,Tour Nejsem dokonalej“ v Bezdědovicích u Blatné. S tímto programem se zastavíme celkem na pěti známých destinacích, přičemž na každé z nich vystupuje náš host DJ Miloš Zemen. Vyvrcholení našeho Tour proběhlo ve Strakonicích na Podskalí, kde jsme si to za hojné účasti fanoušků nádherně užili.

Nesmíme však opomenout, že tomu všemu, kromě tvrdých příprav, ještě předcházel v lednu rozhovor v Rock rádiu v pořadu ROCKPALÁC s Markem Kupkou a hned na to v únoru též v Rock rádiu v pořadu Milana Prince – DEVÁTÁ S PRINCEM  na rockovém portálu ROCKMAG.CZ s Alanem Rohanem a na Rebel Rádiu Brod.

Mezi naším tour jsme odehráli mnoho skvělých koncertů, jako např. v Dražicích se Škworem, v Olešné s Alkeholem, v Chebu u příležitosti 20 let kapely Blackmailers s Kreysonem a Milošem Dodo Doležalem, v Nepomuku Majáles, v Mirovicích tradiční Mirovický Jarmark a 3. ročník festivalu MAGMAFEST, který se konal v letním kině ve Strakonicích a v amfiteátru v Jihlavě. Dostáváme se tak k letním akcím, kde musíme zmínit 1. ročník akce Vítání léta v kempu Otavský ráj v Katovicích s kapelou Fatima. Tento projekt považujeme za skvělý nápad provozovatele tohoto kempu a zároveň našeho dlouholetého kamaráda Pavla Bradáče. Zhruba před čtrnácti dny jsme na tom samém místě oslavili 5 let společného koncertování. Pečená kolena, točená plzeňská dvanácka, různé aperitivy a na závěr dort ,,Nejsem dokonalej“ od pana provozního a jeho manželky patří k nezapomenutelným zážitkům z tohoto malebného prostředí.

No a další, pro nás poprvé, účast na rockové scéně na akci Pivovarská pouť ve Strakonicích.

A máme tu závěr roku, kde jsme vystoupili v Praze v klubu Kain jako host na narozeninové párty kapely Black Bull a tečkou za letošním rokem se pro nás již tradičně stává V. ročník akce Rockové Vánoce v Sokolovně ve Strakonicích a tentokrát také trochu jinak, a to jako V. NAROZENINY ROCKRADIA s kapelou Protext, Black Bull a hvězdou večera kapelou ŠKWOR, kde jsme zažili doslova a do písmene opravdový ,,kotel“.

Na úplný závěr tohoto, pro nás výjimečného, roku patří poděkování za skvělou práci našemu manažerovi Jirkovi Tomanovi, který nás i přes své vážné zdravotní komplikace posunul zase o velký krok dál a otevřel pro nás další možnosti v oblasti rockové kultury.

 

Rok 2014

Po celkem náročném loňském roce jsme si začátkem letošního roku trochu užili dovolených, ale v žádném případě neusínáme na vavřínech. Opět jsme se uzavřeli na pár měsíců do zkušebny a pracujeme na nových písních a také na novém intru, které úžasně zvládnul a ve studiu na dudy nahrál náš basák Michal.

V půlce června vyrážíme do kempu Otavský ráj v Katovicích na akci Vítání léta, kde to rozjedeme s kapelou Fatima. Druhý den zahostujeme v Křenovicích na Motosrazu a týden na to ve Strakonicích na Pivovarské pouti, kde byla opět super atmosféra, stejně tak, jako na našem prvním vystoupení na Slavnostech města v Miroticích, kde i přes deštivé počasí, které nás většinou na venkovních akcích provází, byla skvělá nálada.

Mezi tím nám bohužel odpadlo pár koncertů, ale jak se říká ,,všechno špatné je pro něco dobré“ a tak jsme stihli, mimo jiné, kvalitně oslavit první kulaté narozeniny v kapele. Oslava tohoto půlstoletí patří neodvratně nejstaršímu harcovníkovi v kapele, kterým je náš bubeník a zároveň kapelník Robert. No a nemůžeme opomenout pečlivou přípravu na naši velkou premiéru a to koncem září ve Strakonicích na Václavské pouti, kde vystupujeme, jako hlavní kapela večera. Tam jsme si to opravdu užili za bouřlivé podpory fanoušků, kteří se s námi přišli pobavit a vychutnat si náš koncert.

Závěr roku patřil Pekelné rockové koledě v Infernu, kam nás pozval DJ František Mareš. Ve spolupráci s kameramanem Radkem Zdychyncem se nám zde podařil natočit záznam z koncertu, který jsme doplnili ještě o pár záběrů druhý den na akci Rockové Vánoce v Sokolovně ve Strakonicích. Společně s kapelami Volkmen, Alkehol a Škwor tak uzavíráme letošní sezónu.

 

 

Rok 2015

Začátkem ledna nahráváme ve studiu Hellsound dva nové songy a znovu naší oblíbenou Zelenou, jejíž audio nahrávka poslouží jako podklad pro chystaný videoklip z živého vystoupení.

V únoru jsme oslavili druhé kulaté narozeniny a to tentokrát půl století našeho managera Jirky. Týden na to vystupujeme v Kovářově s kapelou Alkehol.

Letos se nám to opravdu krásně sešlo. V dubnu slavíme třetí kulaté narozeniny a opět krásných padesát našeho zpěváka Zdeňka.

V Písku pak zahajujeme 5.ročník festivalu MAGMAFEST, který odehrajeme také v létě v Jihlavě. Oba festivaly byly nadupané hodně dobrými kapelami a zaznamenaly zatím největší návštěvnost v historii. Po té koncertujeme na akci Vítání léta v kempu Otavský ráj s kapelou Riverside Projekt, na pivovarské pouti ve Strakonicích, po delší odmlce jsme byli pozváni na motosraz do Strašic a v Soběšicích vystupujeme s kapelou Doga a Herdek Filek

Hned druhý den jedeme do Nových Mitrovic na rockovou Stodolu a za týden na parket v Ražicích s DJ Františkem Marešem. Léto uzavíráme ve Strakonicích na Podskalí s kapelou Prapodivný Původ.

Začátkem září jedeme do studia Hellsound nahrávat čtvrté cd. Po zhruba deseti dnech tvrdé dřiny máme hotovo a teď nás čekají různé dolaďovačky a korektury, včetně grafického zpracování obalu a s tím spojená návštěva atelieru v režii našeho klávesáka Rosti. Vše je naplánováno tak, abychom mohli nové cd vydat a zároveň pokřtít na jaře příštího roku. Ponese název ,,NEkamarád.“

Po dokončení práce ve studiu jsme pozváni na první ročník přehlídky strakonických umělců, na akci Strakonice nejen sobě, kde uzavíráme vystoupení rockových kapel na Podskalí.

V polovině září nás zasáhla velmi smutná událost. Po dlouho trvajících zdravotních komplikacích zemřel náš manager, majitel agentury Český bigbít a především skvělý kamarád a člověk Jirka Toman.

Na konci září vystupujeme ve Strakonicích na tradiční Václavské pouti a v říjnu v Katovicích na akci Velká rocková revoluce s kapelou Ortel a Alešem Brichtou. V tomto měsíci probíhá poprvé v historii Strakonická grammy, kde soutěžíme o kapelu roku, zpěváka roku a hudební počin roku. Letošní sezónu končíme koncertem na charitativní akci Autumn Night v Katovicích.